Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Babcine sposoby na katar | Zastosowanie żyworódki

Na katar i rany

Popularna w naszych domach roślina doniczkowa, tak zwana żyworódka pierzasta posiada wiele ważnych właściwości, dzięki którym skutecznie leczyć można trudno gojące się rany, wrzody, oparzenia czy odleżyny. Wyciągi i kremy z żyworódki pomagają także przy sezonowych przeziębieniach i w stanach obniżonej odporności organizmu.

Zawarte w soku z żyworódki składniki odżywcze oraz witaminy i mikroelementy wykazują silne właściwości lecznicze. Między innymi działają one bakterio- i grzybobójczo oraz przeciwzapalnie, wspomagając regenerację tkanek oraz ujędrniając skórę. Dzięki swoim kojącym i łagodzącym właściwościom, wyciągi z kalanchoe skutecznie pomagają podczas gojenia ran, przy opuchliźnie oraz w wielu stanach chorobowych skóry. Co więcej, regularne spożywanie świeżych liści rośliny, na przykład jako dodatku do potraw czy sałatek znacznie wzmocni też organizm, co szczególnie polecane w sezonie jesiennym i zimowym, kiedy nasz organizm narażony jest na działanie drobnoustrojów chorobotwórczych.

Na katar, w tym również sienny i alergiczny z pewnością pomogą nam samodzielnie przyrządzone lub zakupione w aptece wyciągi i krople z żyworódki. Powinno stosować się je miejscowo na śluzówkę nawet do kilku razy dziennie. Kurację taką możemy zastosować również u dzieci, bowiem kalanchoe nie powoduje skutków ubocznych. Przy poważniejszych schorzeniach leczenie żyworódką może co prawda potrwać nieco dłużej, jednak dokuczliwe objawy zazwyczaj ustępują w ciągu dwóch-trzech dni od rozpoczęcia naturalnej kuracji.

Krople i soki z kalanchoe pomogą również zwalczyć kaszel oraz usuną obrzęk gardła podczas grypy i przeziębień. W stanach zapalnych uszu lub oczu także poleca się miejscowe zakraplanie, które szybko i skutecznie usunie infekcję. Warto wiedzieć, iż również przy bardziej poważnych chorobach, takich jak angina czy astma można śmiało stosować leki zawierające żyworódkę lub profilaktycznie spożywać liście rośliny kilak razy w tygodniu.

Żyworódka działa leczniczo także na wiele zmian skórnych oraz przyspiesza gojenie ran. Aby usunąć bolesne otarcia, ropniaki czy zadrapania zaleca się stosowanie maści i kremów z kalanchoe, dostępnych bez recepty w aptekach oraz na wielu aukcjach internetowych. Posiadając żyworódkę w doniczce możemy też z łatwością samodzielnie przygotować leczniczy wywar, z którego warto będzie robić kilka razy dziennie okłady lub ciepłe kompresy.