Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kosmetyki z wyciągiem z kalanchoe | Zastosowanie żyworódki

Zastosowanie maści i kremu z żyworódki

Jak już wspomnieliśmy w poprzednich artykułach naszego serwisu, różnego rodzaju maści, leki i wyciągi z żyworódką lekarską skutecznie pomagają w procesie gojenia ran, w wielu zmianach i schorzeniach skórnych oraz przy stanach zapalnych i przeziębieniach. Jak jednak powinno stosować się takie naturalne preparaty by szybko wyleczyć uciążliwe dolegliwości?

Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom leczniczym, żyworódkę stosować można na wiele rozmaitych schorzeń i poważnych dolegliwości, takich jak cukrzyca, astma oskrzelowa, zapalenia płuc czy długotrwały katar sienny. Dostępne w aptekach oraz na wielu aukcjach internetowych naturalne leki z wyciągiem lub sokiem z żyworódki pomogą w szybkim tempie zregenerować uszkodzone tkanki, działając również bakteriobójczo, przeciwzapalnie i kojąco.

Kosmetyki i kremy z żyworódką najczęściej przeznaczone są do skóry suchej, którą nie tylko nawilżają i wygładzają, ale także widocznie poprawiają jej sprężystość i działają ujędrniająco. Wiele z tego rodzaju preparatów stosować można zatem na pękające pięty, podrażniony naskórek lub brzydko gojące się rany, owrzodzenia, opuchliznę, blizny pooperacyjne i miejscowe stłuczenia. Aby przyspieszyć efekt maść lub krem warto stosować nawet do kilku razy dziennie, oczywiście pod warunkiem, iż nie mamy uczulenia na żaden ze składników leku.

Specjalistyczne maści z wyciągiem z żyworódki skutecznie zaleczą także odleżyny, wrzody czy parodontozę. Krem z leczniczą kalanchoe warto polecić również matkom karmiącym piersią, które mają problemy z bólem brodawek lub pękającymi i swędzącymi podczas podawania pokarmu sutkami. Z kolei przy infekcjach uszu lub oczu podaje się krople i soki z żyworódki, która łagodzi podrażnienia i zapobiega nawrotom dokuczliwych dolegliwości.

Leczniczą maść, którą z pewnością dostaniemy w aptece bez recepty już za kilka złotych za opakowanie można stosować miejscowo również na oparzenia, trądzik i wągry. Alternatywą mogą w tym przypadku okazać się też łagodzące mleczka, toniki i nalewki spirytusowe z żyworódką, które szybko zaleczą brzydkie zmiany naskórka i szpecące blizny. Niewielką ilość maści warto także nałożyć na skronie lub zatoki podczas dokuczliwego bólu głowy, który po takiej kuracji powinien samoistnie ustąpić po kilkudziesięciu minutach.