Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Naturalne leki przeciwgrzybiczne | Zastosowanie żyworódki

Żyworódka na cukrzycę i grzybicę

Kalanchoe pinnata, czyli żyworódka to jedna z popularniejszych roślin leczniczych, której szerokie właściwości uśmierzają bóle reumatyczne oraz pozytywnie wpływają na proces gojenia się ran. Wyciągi i soki z żyworódki stosowane są również na trądzik oraz jako naturalne antybiotyki i leki przeciwzapalne przy przeziębieniach, katarze czy nawet astmie i zapaleniu płuc.

Jednymi z najważniejszych właściwości leczniczych żyworódki jest przede wszystkim przyspieszenie gojenia ran i działanie kojące oraz uśmierzające ból. Warto jednakże wiedzieć, iż leki z tej stosunkowo łatwej w uprawie rośliny mogą również pomoc zwalczyć większość chorób skórnych, a co więcej, stosowane są szeroko również przy cukrzycy. Na te i inne dolegliwości warto wiec stosować dostępne w aptekach oraz Internecie kremy i maści, soki, wywary czy nalewki spirytusowe. Liście i pędy żyworódki można też z powodzeniem dodawać do wielu potraw, przekąsek i sałatek jarzynowych.

W leczeniu cukrzycy stosuje się przede wszystkim lecznicze wyciągi i leki z żyworódki pierzastej, które w znacznym stopniu regulują pracę trzustki, dzięki zawartym w nich substancjom i składnikom mineralnym. Pragnąc zatem skutecznie wzmocnić trzustkę warto spożywać kilka razy dziennie świeże liście żyworódki, dodając je na przykład do obiadowej surówki. Z powodzeniem można też wypić około dwóch łyżek stołowych soku z tej rośliny, który z łatwością zrobimy samodzielnie w domu.

Aby usunąć wszelkie zmiany skórne, takie jak trądzik, wągry, opryszczkę czy grzybicę warto natomiast zastosować miejscowo łagodzące kremy lub specjalne maści z kalanchoe pinnata. Zawarte w nich składniki przyspieszą gojenie, zniwelują świąd i pieczenie oraz w dużym stopniu poprawią jędrność i elastyczność skóry. Co więcej, wyciągi z żyworódki leczniczej mają też działanie antywirusowe, przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, zatem bardzo szybko usuną nasze nieprzyjemne dolegliwości zapobiegając nawrotom.

Wiele dostępnych bez recepty leków czy kosmetyków leczniczych, zawierających wyciągi z tej rośliny będzie również pomocnych przy wielu stanach zapalnych, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach, odleżynach czy owrzodzeniach. Niektóre z nich można też z powodzeniem stosować profilaktycznie, regenerując tym samym naskórek i poprawiając kondycję skóry.